Kardamon Trio

Kim jesteśmy:

Kasia oparta o filar, z altówką w dłoniach, w czarnej sukni koncertowej

Katarzyna Średzińska

Altowiolistka, artystka wieloformatowa. Grała zarówno na wielkich scenach europejskich jak i kameralne koncerty w małych salach. Bliska jest jej muzyka klasyczna jak i rozrywkowa, również z pogranicza jazzu oraz teatru. Występowała w Skandynawi, Chinach i w wielu krajach Europy. Współpracowała z licznymi orkiestrami jak choćby Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus, Sinfonia Varsovia, Orkiestra Kameralna Wratislavia, AUKSO, Polska Orkiestra Muzyki Filmowej. Od 2018 roku działa głównie jako muzyk zespołowy. Na stałe swoje koncertowanie związała z Kardamon Trio, którego jest współzałożycielką. Była stypendystką Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Stypendium Artystycznego Prezydenta Wrocławia. Oprócz działalności koncertowej zajmuje się również działalnością pedagogiczną starając się zapewniać swoim uczniom możliwości koncertowe i udowadniając, że wiek nie ma znaczenia. W ostatnich latach jest również prężnie działającą muzykoterapeutką, o czym więcej można przeczytać w sekcji o mnie.

Kasia Enriquez-Nej, na tle białego muru, z obojem w dłoniach, w czarnej sukni koncertowej

Katarzyna Enriquez - Nej

Oboistka. Swą muzyczną drogę rozpoczęła w klasie fortepianu, jednak to obój sprawił, ze związała zawodowe życie z muzyką. Ukończyła z wyróżnieniem Wydział Instrumentalny Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie wybitnego oboisty dr hab. Arkadiusza Krupy. Jest laureatką wielu konkursów na szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym, zarówno w grze solowej jak i kameralnej. Była związana z kwintetem Young Varsovia Quintet oraz Ortiga Quintet, z którymi koncertowała w Polsce i za granicą. Za wybitne osiągnięcia otrzymała Stypendium Rektora Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Brała udział w licznych festiwalach i projektach muzycznych, m. in. Szalone Dni Muzyki, Wratislavia Cantans, Young Euro Classic, Festiwal Ludwiga van Beethovena, Letni Festiwal im. Jerzego Waldorffa, Golden Prague, Ogrody Muzyczne, Strefa Ciszy Royal Łazienki Music Festival, Międzynarodowy Festiwal I.J. Paderewskiego, Smykofonia. Obecnie rozwija się jako muzyk orkiestrowy współpracując z różnymi orkiestrami symfonicznymi. Obejmuje stanowisko pierwszej oboistki Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa. Współtworzy także zespół Kardamon Trio. Swoje umiejętności pedagogiczne doskonali na Uniwersytecie SWPS na kierunku psychosomatyka i somatopsychologia. Kocha muzykę klasyczną, filmową i jazz.

Agata w czarnej sukni koncertowej, opiera głowę o harfę. W tle, filar i mur.

Agata Fandri

Harfistka. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, na której ukończyła również Międzywydziałowe Studium Pedagogiczne Kształcenia Słuchu. Ponadto studiowała podyplomowo muzykoterapię na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Współpracuje z takimi orkiestrami jak Sinfonia Iuventus, Filharmonia Narodowa, Sinfonia Varsovia, Filharmonia Pomorska. Jako muzyk orkiestrowy występowała na wielu zagranicznych scenach koncertowych m.in. na Ukrainie, w Niemczech, Austrii, Chorwacji i Hiszpanii. Współzałożycielka zespołu Kardamon Trio. Prowadzi klasę harfy w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie. Fascynuje się edukacją muzyczną najmłodszych dzieci, a jako muzykoterapeutka nastawiona jest na współpracę z rodzicami wcześniaków (Prowadziła warsztaty muzykoterapeutyczne dla rodziców wcześniaków w Szpitalu Klinicznym im. księżnej Anny Mazowieckiej w Warszawie).